Mayeru zlato, Svindal i Miller bez medalja, Lajkert 44. | Banovici.net

Mayeru zlato, Svindal i Miller bez medalja, Lajkert 44.
Sport
Ostali sportovi
*** Objavljeno prije 1 decade 2 mjeseca

Počela su prva slika uzbuđenja na 22. Zimskim olimpijskim igrama, a spust za muškarce ponudio je itekako velika uzbuđenja, a prvi bh. olimpijac koji je nastupio u Sočiju Igor Lajkert nastupio je sa startnim brojem 47, a takmičenje za završio na 44. mjestu sa skoro 9 sekundi zaostatka za prvoplasiranim.

Svi su se nadali pobjedi Svindala, velikom povratku Bodea Millera, ali ništa od navedenog nije se desilo. Obojica spomenutih ostali su bez pobjedničkog podijuma, a slavu im je ukrao austrijski skijaš Matthias Mayer koji je sa startnim brojem 11 odvezao fenomenalnu vožnju.

Sporiji od austrijskog skijaša za svega šest stotinku bio je Christof Innerhofer, a nakon ulaska u cilju ravninu Italijan je bio prezadovoljan drugim mjestom, što je znao proslaviti.

Treće mjesto i bronzana medalja pripali su Norvežaninu Kjetilu Jansrudu koji je za prvoplasiranim zaostao 10 stotinki.

Austrijancu kojem su tek 24 godine ovo je bila prva olimpijska medalja, baš kao i Innerhoferu koji je ranije osvajao medalje na SP-u, ali nikada na Olimpijskim igrama, dok je bronzana medalja koju je osvojio Jansrud, njegova druga na Olimpijadi.

Veliko razočarenje svojim fanovima priredio je Aksel Lund Svindal, trenutno drugoplasirani u okviru generalnog poretka Svjetskog kupa, koji je nastupio sa rednim brojem 18, ali je utrku završio na četvrtoj poziciji. Legendarni američki skijaš Bode Miler, koji se nakon godinu dana pauze vratio skijanju upravo zbog Olimpijade vratio skijanju, razočarao je u spustu gdje je zauzeo tek osmo mjesto.

Najbolji bh. skijaš Igor Lajkert nastupio je sa rednim brojem 47. a prvi bh. olimpijac koji je nastupio u Sočiju takmičenje za završio na 44. mjestu sa skoro 9 sekundi zaostatka za prvoplasiranim.

Rezultate svih takmičara koji su nastupili na današnjem spustu možete pogledati >>> OVDJE<<<

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.