Zmajevi sjajnom igrom porazili Kipar | Banovici.net

Košarka
Sport
Košarka
*** Objavljeno prije 9 godinu 9 mjeseca

Naša reprezentacija do dvadeset godina je došla do druge pobjede na Europskom prvenstvu B divizije koje se ovih dana održava u Sarajevu. Izabranici Alena Abaza su porazili Kipar visokim rezultatom 104:56. Od samog početka smo bili bolji tim na terenu i na kraju došli do zaslužene pobjede.

Naša reprezentacija je dobila prvu četvrtinu igre rezultatom 20:12. U drugoj smo sjajno odigrali i dobili je rezultatom 29:14 i na poluvremenu imali velika 23 poena prednosti, a vodili smo sa 49:26. Treća četvrtina je donijela još bolju igru naših mladih momaka i dobili smo je rezultatom 27:9.

Na ulasku u posljednjih deset minuta razlika je iznosila 41 poen, a rezultat je glasio 76:35. Do kraja su momci rutinski priveli meč kraju i zasluženo ostvarili trijumf. Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Haris Delalić sa 18 poena i 5 skokova, dok je Ermin Dedić ubacio 14 poena.

Jusuf Nurkić je imao 14 poena, 9 blokada i 8 skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Roberto Mantovani sa 19 poena i 8 skokova, dok je Stefanos Iliadis ubacio 17 poena.

Bosna i Hercegovina: Zahiragić 3, Vuković 7 (4 asistencije), Damjanović 4, Vrabac 10 (6 skokova, 6 asistencija), Dedić 15, Nurkić 14 (9 blokada i 8 skokova), Ahmedič, Alibegović 11 (8 skokova), Delalić 18 (5 skokova), Buza 5, Glogovac 12, Lulić 5.

Kipar: Virardi, Eleftheriou 3, Iliadis 17, Aristotelous 2, Papacostas, Vasiliou 2, Markou 6, PapaMichael, Mantovani 19 (8 skokova), Koumis, Antoniou 7, Stylianou.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.