Kadeti nezaustavljivi! Druga pobjeda na Evropskom prvenstvu | Banovici.net

Kadeti nezaustavljivi! Druga pobjeda na Evropskom prvenstvu
Sport
Košarka
*** Objavljeno prije 9 godinu 8 mjeseca

Nakon fantastične pobjede sinoć nad Hrvatskom rezultatom 65:64, naši kadetski reprezentativci su danas, drugog dana Evropskog prvenstva u Latviji savladali vršnjake iz Grčke rezultatom 56:51 po četvrtinama 20-13, 5-18, 18-8, 13-12.

Danas je naša reprezentacija na krilima Džanana Muse, koji je ubacio 21 poen i dodao 6 skokova, osigurala drugi krug takmičenja i bar 2 boda u nastavku. Ponovo je odličan bio i Njegoš Sikiraš sa 15 poena, a Sandro Antunović je danas ubacio 10 poena.

Ponajbolji igrač u našoj reprezentaciji i predvodnik ove generacije Ammar Gegić još uvijek nije proradio u napadu, ali je zato u odbrani neprelazan. Na utakmici sa Grčkom je skupio 13 skokova, 2 blokade i 2 ukradene lopte što je nesvakidašnja defanzivna statistika za jednog play maker-a

Bitno je napomenuti još i to da su naši momci odigrali fantastičnu odbranu jer su protivniku dopustili samo 51 poen, a Grci su na liniju slobodnih bacanja stali samo 4 puta.

Naša reprezentacija će sutra od 17:00 po našem vremenu odmjeriti snage sa domaćom selekcijom Latvije, a već 24.08. nastavljuju drugu fazu takmičenja. Momcima želimo sreću u nastavku takmičenja

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.