Liga Šampiona: Znate li zašto Real Madrid ulazi u istoriju? | Banovici.net

Liga Šampiona: Znate li zašto Real Madrid ulazi u istoriju?
"Real Madrid je poznat po svojim brojnim dostignućima, a sada je postigao nešto što do sada niko nije."
Sport
Nogomet
*** Objavljeno prije 9 godinu 7 mjeseca

udbaleri Real Madrida dominatno su ušli u novu sezonu Lige šampiona, u kojoj brane titulu prvaka. Ovaj “kraljevski klub” je na utakmici protiv Bazela na “Santijago Bernabeu” odnio ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1, ali osim sjajne igre, ova utakmica će ostati zapamćena po nečem drugom.

Kada je Karim Banzema postigao gol deset minuta pred kraj utakmice nije ni slutio da će tim golom obilježiti 1000. gol ovog kluba u međunarodnim evropskim takmičenjima!

Banzema, koji je postigao samo tri gola u poslednjih nekoliko utakmica, imao je tu čast da uvede ovaj tim u istoriju.

Real je imao loš početak utakmice koji je bio propraćen zvižducima, ali stanje se ubrzo promjenilo  i zavladali su aplauzi pošto je Real već u prvom poluvremenu postigao četri gola.

Real Madrid nosi titulu sa najviše golova, i to sa 1000. postignutih golova, dok Barselona ima 977, a Bajern 799. golova.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.